23 cze 2012

Ucieczka z więzienia w królestwie Kalon

Ucieczka z Więzienia jest to misja która wymaga ciut więcej niż zabijanie mobów czy pogadanie z NPC-ami i dlatego wiele osób ma problem z tym questem.

Pierwsza przeszkoda jaką napotykamy to fakt, że musimy questa w ogóle wziąć :) Misję wcześniej Panilor prosi nas byśmy podążyli za nim po czym znika. W Królestwie Kalon musimy więc znaleźć krasnoluda który nas przetransportuje do Ronicka. Ten żywy transporter znajduje się mniej więcej przy współrzędnych 68.2, 70.8. Stoi on nad ciałem ogłuszonego pobratańca.

Gdy już dostaniemy się do Ronicka dowiemy się, że został oszukany przez swojego sługę Kexesa Biały Róg. Ponieważ chciałby wydostać się na wolność pomagamy mu w tym. W tym celu przyjmujemy misję Ucieczka z Więzienia. 

Naszym zadaniem jest zabicie trzech więźniów. Najpierw musimy ich znaleźć.

Znikający Więzień znajduje się w kopalni (62.0,75.3). Zabicie jego nie stanowi problemu.


Podwójny Więzień znajduje się przy współrzędnych 66.9, 71.2. Dostanie się do niego jest o tyle trudne, że znajduje się on na jednym z dachów. Musimy najpierw znaleźć skrzynie na którą musimy się wdrapać. W tym celu wracamy do Panilora. Na zdjęciu poniżej widać, w oddali skrzynie na którą trzeba wskoczyć.


Mnie nie udało się wskoczyć na sam mur ale jako mag mogłem użyć czaru dystansowego co wystarczyło.

Ostatni więzień jest stosunkowo łatwy do odnalezienia (69.1, 61.9) nie jest jednak możliwe zabicie go bezpośrednio po dotarciu do niego. Spowodowane jest to tym, że otoczony jest pochodniami które stanowią pewnego rodzaju ochronę. Musimy wiec najpierw zająć się jego osłoną. Klikając na pochodnie zauważymy że powodują one zapalenie się jednych lub zgaśnięcie innych. Metodą prób i błędów doprowadzamy do sytuacji w której żadna pochodnia się nie pali. Teraz możemy zabić Broniący się Więźnia.Misja zakończona sukcesem :) Wracamy do Panilora oddajemy misję i zyskujemy nowy tytuł.

Wskazówki dotyczące dwóch kolejnych misji:

Strażnicy których mamy zabić po ucieczce Kexesa Biały Róg znajdują się w dużych skrzyniach na terenie Królestwa w okolicach zamku. Nie musimy nic robić - wystarczy, że je miniemy a zakapiory wyskoczą by nas dopaść. Możemy czekać na ich wskrzeszenie by zabić odpowiednią liczbę. Ja znalazłem tylko dwa miejsca z których wyskakują. Nie ma sensu szukać zbiegów. Skoncentrujcie się na zabiciu tych strażników.


Talizman Szamana znajduje się u Szamana Tukalog w Obozie Uchodźców (50,2; 73.8). Wystarczy z nim porozmawiać a otrzymamy talizman. U tego NPC-a wcześniej były dostępne zadania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz