3 cze 2012

W oczekiwaniu na rozdział V

Dużymi krokami zbliża się kolejny rozdział Runes of Magic - Fires of Shadowforge. Premiera planowana jest 12 czerwca. Ostatnie dwa rozdziały wprowadzały nowe strefy i instancje. Ważna zmiana w samej grywalności RoM'a miała miejsce jedynie przy wprowadzeniu trzeciej klasy, ale o tym innym razem :) Jak będzie tym razem?

Nowy rozdział przyniesie nam jedną poważną zmianę - zostanie dodana nowa rasa, a co za tym idzie nowe klasy. Jeżeli ktoś będzie chciał rozpocząć od nowa grę będzie mógł zagrać krasnoludem cienistej kuźni.

Legenda głosi, że przez tysiące lat spali oni zamienieni w kamień. Teraz się przebudzili i nie są w dobrych humorach. 

Wraz z trzecią rasą pojawią się dwie klasy, które będą dostępne wyłącznie dla krasnoludów: Czarnoksiężnik oraz Champion.

Czarnoksiężnik będzie chyba odpowiednikiem maga ale gra nim przypominać będzie grę wojownikiem - przynajmniej tak wnioskuję z opisu. Mowa jest bowiem o jakimś czynniku psi który pozwala na rzucanie mrocznej magii na przeciwników z dystansu. Może się więc okazać, że nie będą korzystać z many tylko z nowej mocy która będzie działała bardziej jak furia u wojownika albo koncentracja u skauta. Można też wnioskować, że będziemy w stanie korzystać bardziej z mocy Dark czyli znajdzie się równowaga dla Magów światłości (Mag / Rycerz). Do tej pory takim równoważnikiem był chyba Mag / Łotr.

Kim jest Champion? Prawdopodobnie jest to odpowiednik rycerza. Z opisu wnioskuję, że postać ta będzie posługiwała się zarówno mieczem (walka w zwarciu) jak i magią.

Niestety nie wiem jakie klasy będą niedostępne dla krasnoludów. Przypuszczam, że będzie to rycerz - byłoby to dość naturalne gdyż dla elfów ta klasa nie jest dostępna, podobnie jak kapłan. Jeśli nastąpiłaby analogia do drugiej rasy to albo czarnoksiężnik albo champion będą odpowiednikiem kapłana - podejrzewam, że tą rolę mógłby przejąć Champion. Może byłby ciekawym połączeniem zakutego w zbroje priesta? Przyznaję, że takie rozwiązanie byłoby interesujące.

Niestety nie wiem nic na temat nowych umiejętności. Ciekawe również jak będzie z elitkami.

A co z nowymi strefami? Przede wszystkim wraz z nową rasą pojawi się nowa strefa startowa. Prawdopodobnie będzie się znajdowała na nowym kontynencie - Kolydii. Do tej pory mieliśmy dwa kontynenty. Jednakże tylko na jednym z nich znajdowały się strefy początkowa.

Twardoskał jest stolicą krasnoludów i to właśnie tutaj poznamy możliwości nowej rasy. Ciekawe czy wprost będzie można się przedostać do tej krainy inną rasą czy może tak jak w przypadku wyspy elfów przedostanie się do niej stanowić będzie nie lada wyzwanie. W tym mieście znajdować się będzie instancja - obrzeża Twardoskału. Czyli miasto to będzie odpowiednikiem Dalanis w którym znajdują się lochy. Celem prawdopodobnie będzie obudzenie pozostałych krasnoludów cienistej kuźni.

Poniżej przedstawiam nowe strefy

Królestwo Rorazan jest krainą pochłoniętą przez płomienie. Prawdopodobnie przypominać więc będzie ona Wulkan w Taborei. Z drugiej strony pojawią się nowe moby które będą związane z żywiołem ognia. Przyznaję, że ciekawi mnie jak sobie poradzą z balansem mocy mobów. Trzeba pamiętać, że będziemy zaczynać grę idąc po nowej krainie. Mam jednak nadzieję, że osiągnięcie 50 poziomu będzie szybsze chociaż wszystko zależy od przyjemności gry nową rasą. Historia zapowiada się ciekawie. Królestwem tym władał Król Ognia. Jednak został on przed wiekami uwieziony. Trwało to do czasu gdy demon Maderoth uwolnił Króla Ognia. Podczas próby odbicia tej starożytnej krainę został zniszczony tron popiołów co było bezpośrednią przyczyną pochłonięcia całego Państwa przez ogień. Odpowiedzialnym za to był Maderoth. Mieszkańcy przystosowali się do trudnych warunków zatem muszą być niezłymi twardzielami :)
Na północy królestwa znajduje się wejście do wysokopoziomowej instancji - Wieczny Krąg. W jej wnętrzu znajdują się cztery Golemy Runiczne.Drużyna będzie zmuszona do pokonania tych czterech przeciwników. Ciekawostką jest to, że po zwycięstwie nad przeciwnikami by przejść do dalszej części należy rozwiązać zagadki. Jakie one będą? Trudno powiedzieć gdyż mogą one dotyczyć zarówno historii jak i samej instancji (gdzie wiedzą zdobędziemy podczas questów. Może ciekawym rozwiązaniem byłyby zagadki z prawdziwego życia? Matematyka czy historia... podobne rozwiązanie zastosowanano w grze Age of Immortals która opiera się na eventach. Niektóre z nich polegały na pytaniach z wiedzy ogólnej. Takie rozwiązanie tutaj byłoby o tyle ciekawe że instancja szybko się nie znudzi. Na końcu instancji czeka na drużynę Da'dalodin.


Drugą strefą jest Chrysalia. Jest to obszar objęty wojną. Różne rasy naparzają się między sobą. Sami będziemy musieli dołączyć do lokalnych konfliktów. Mam nadzieję, że historia nie będzie tutaj liniowa. W Age of Conan mamy możliwości bycia w różnych frakcjach. Jest to o tyle ciekawe, że w zależności od naszych wyborów mamy inną linię questów co nie nudzi nas podczas gry :) To co wiadomo na tema tej krainy to to, że właśnie tutaj Maderoth jest głównym wrogiem. Cała intryga będzie prawdopodobnie orbitowała wokół tej postaci.

Nowy rozdział doda na pewno wiele nowej zabawy ale obawiam się, że ponownie nastąpi balans klas.Obawiam się również, że po za nową rasą i kolejnymi nowymi krainami sama gra się nie zmieni. Myślę, że szkoda bo wielu graczy (szczególnie tych starych) coraz częściej się nudzi. Ja sam co jakiś czas znikam na miesiąc. Nie zmienia to faktu, że bardzo lubię grać w RoM'a i darzę go dużym sentymentem co spowoduje, że na dłużej niż miesiąc go nie zostawię.

A teraz? Teraz czekamy na pozostałe zmiany :)

Opis rozdziału V znajduje się pod tym adresem: http://www.runesofmagic.com/pl/chapter5.html

2 komentarze:

  1. Priest w Plate, zapowiada się ciekawie ^^, a blog całkiem interesujący. Co do samego dodatku, z miłą chęcią zobaczę co "żabka" zrobi, boję się tylko, że będzie tak jak z Elfami w CH II czyli nie będzie za wiele elit skili.. ale czas pokaże :D

    OdpowiedzUsuń
  2. No zobaczymy :) Ja ogólnie tak gdybam z tym plate. W WoW wydaje mi się, że była taka klasa i chyba miała właśnie takie właściwości.

    OdpowiedzUsuń